Naujienos

2016-08-31 11:08:12

Tėvai kviečiami įsijungti į psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevenciją ir dalyvauti apklausoje

 

Jauname amžiuje nesveikas gyvenimo būdas, įskaitant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, yra labai pavojingas. Tam, kad vaikai augtų sveiki, laimingi ir galėtų įveikti iškylančius sunkumus, labai svarbus tėvų vaidmuo.

Siekiant išsiaiškinti, kokios informacijos ir įgūdžių trūksta tėvams, kokiose veiklose, galinčiose suteikti daugiau žinių ir įgūdžių, norėtų dalyvauti, kiek yra bendraujama su savo vaikais apie alkoholio, tabako, narkotikų ir kitų medžiagų keliamą žalą, kiek tėvus pasiekia jiems skirta informacija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas šiemet vykdo mokinių tėvų apklausą.

Maloniai kviečiame tėvus, auginančius mokyklinio amžiaus vaikus, dalyvauti šioje apklausoje ir išsakyti savo nuomonę bei poreikius (http://ntakd.lrv.lt/lt/apklausos/mokiniu-tevu-apklausa). Atsakymų konfidencialumui užtikrinti – apklausa yra anoniminė.

Tyrimais nustatyta, kad vaikams, kurie iš tėvų sužino apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pavojų, gresia gerokai mažesnė tikimybė vartoti psichoaktyviąsias medžiagas nei tiems vaikams, kurių tėvai nemoko apie šių medžiagų keliamą pavojų. Pirmas žingsnis, norint padėti vaikams ar jaunimui sveikai ir saugiai augti – juos išklausyti. Apie tai primena Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuro (UNODC) įgyvendinama socialinė informacinė kampanija „Pirmiausia – išklausyk“.

Šią kampaniją sudaro:

1) informacinė medžiaga tėvams:

http://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/Prevencija/tevams.pdf

2) informacinė medžiaga politikos formuotojams:

http://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/Prevencija/ListenFirst_LT.pdf

3) vaizdo klipas:

https://www.youtube.com/watch?v=Z_bHqKG6K-o

Visą Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informacinę medžiagą psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos tema bei daugiau informacijos galima rasti Departamento interneto svetainės www.ntakd.lt rubrikoje „Prevencija“.

Parengta pagal Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento informaciją.

Alma Radvilė
Raseinių pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė metodininkė