Naujienos

2016-03-09 08:03:35

Praktiniai užsiėmimai pirmokams smulkiajai motorikai lavinti (PRIĖMIMAS BAIGTAS)

Kviečiame pirmų klasių mokinius į praktinius smulkiosios motorikos lavinimo užsiėmimus. Susitikimų  metu bus lavinama vaikų smulkioji motorika (rankos judesiai), regos ir rankos judesių  koordinacija, gebėjimas susikaupti, atpalaiduoti rankos raumenis. 

Užsiėmimai skirti tiems pirmokams, kurių raštas panašus į raidžių „voratinklį“ ir „netelpa“ sąsiuvinio eilutėje, tiems, kurie nemoka tinkamai laikyti pieštuko, rašiklio ar vis dar savarankiškai neužsiriša batukų.  Kodėl vieni vaikai kalba labai gerai, o kiti – daug prasčiau? Kodėl vienų sąsiuviniuose puikuojasi gražios raidelės, o kiti rašo neįskaitomai? Dauguma pediatrų ir mokslininkų mano, kad visa paslaptis glūdi smulkiojoje rankų motorikoje. Nuo to, kiek ji išlavinta, priklauso daugybė dalykų, įskaitant ir šiuos. Vaikų gabumai ir galimybės yra „pirštų galiukuose“. Nuo jų tarytum teka maži upeliukai, maitinantys vaiko protą. Kitais žodžiais tariant, kuo meistriškesnės vaiko rankutės, tuo jis protingesnis. Priežastis tame, kad žmogaus kalbos ir judėjimo centrai smegenyse yra vienas šalia kito, todėl kuo labiau bus lavinama smulkioji vaiko rankų motorika, tuo greičiau vystysis ir jis pats, ir jo kalba.

Užsiėmimų laikas: 2016 m. kovo 31 d. - gegužės 26 d. kiekvieną ketvirtadienį nuo 15 val. iki 16.00 val. (iš viso 9 užsiėmimai). 

Užsiėmimų vieta: Raseinių pedagoginė psichologinė tarnyba, V.Grybo g. 33, Raseiniai.

Užsiėmimus veda: Erika Karpienė, Raseinių pedagoginės psichologinės tarnybos vyr. specialioji pedagogė.

Užsiėmimų dalyviai: pirmos klasės mokiniai (dalyvių skaičius ribotas!)

Kaina: užsiėmimai finansuojami savivaldybės biudžeto lėšomis, todėl dalyviams – nemokami.

Registracija: telefonu (8 428) 51571 arba el. paštu adresu ppt@raseiniai.lt