Naujienos

2014-05-29 08:05:49

EMOCINIO INTELEKTO UGDYMO STARTAS RASEINIŲ RAJONO MOKYKLOSE!!!

Š.m. birželio mėnesį Raseinių rajono ugdymo įstaigose startuoja Emocinio intelekto ugdymo mokymai pedagogams. Mokymus veda Raseinių PPT direktorė, psichologė Reda Kunickienė. Pirmieji mokymai vyks Ariogalos lopšelyje-darželyje birželio 3, 6, 13, 20 dienomis.

Emocinis intelektas – mūsų viso elgesio pagrindas, visi mūsų išgyvenimai ir prisiminimai, nuostatos ir įsitikinimai, vertybės ir jausmai. Dėl emocinio intelekto vienaip ar kitaip matome save ir kitus žmones. Tai viskas, kas mes iš tiesų esame ir kaip jaučiamės. Moksliškai įrodyta, kad laimė – nepaprastas dalykas, glūdintis daug giliau nei mūsų loginis mąstymas ir kiti protiniai gebėjimai. Laimės jausmas slypi mūsų emocinėse smegenyse (limbinėje sistemoje). Būti laimingu – tai būti saugiu, būti suprastu, būti reikalingu. Tai pagrindiniai žmogaus, kaip homo sapiens poreikiai. Laimingas žmogus – motyvuota, atsakinga, pozityvi ir autentiška asmenybė. 

Emocijos lemia viską, ką mes darome, taip pat ir mintis. Jei mes to nepripažinsime ir nenaudosime auklėdami vaikus, rizikuosime, kad vaikų talentai neatsiskleis, kūrybiškumas nesivystys, o to pasekoje jie bus nemotyvuotos, nepasitikinčios savimi asmenybės.

Didžiojoje Britanijoje jau įgyvendinta plataus masto emocinio intelekto plėtros programa vaikams. Šiuo metu ji yra įgyvendinama apie 90 proc. pradinių mokyklų (5–11m.) ir 70 proc. vidurinių mokyklų (11–16m.). Jau patvirtinta, kad programa padeda ugdyti socialinius ir emocinius įgūdžius, gerina mokymosi rezultatus, emocinę sveikatą, skatina teigiamą elgesį, reguliarų mokyklos lankymą ir teikia gerovę visiems, kurie mokosi ir dirba mokyklose. 

Emocinio intelekto plėtros programos dalyviai pastebi, kad ši programa teigiamai veikia tokius įgūdžius kaip sugebėjimas reikšti jausmus, vadovauti ir motyvuoti kitus, rodyti empatiją, veiksmingai spręsti konfliktus, plėtoti sveiką darbo ir šeimos aplinką, kurioje tvyro atvirumo ir pasitikėjimo klimatas.

„BCS International Limited“, visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“  ir Vilniaus privačios gimnazijos iniciatyva  2015 m. emocinio intelekto plėtros programą planuojama įgyvendinti ir Lietuvoje. Į emocinio intelekto programos plėtrą minėtų organizacijų ir privačių iniciatyvų dėka įtraukta Raseinių pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė, psichologė Reda Kunickienė, šiuo metu studijuojanti „BCS International Limited“ Lietuvoje organizuojamuose mokymuose "Masters in High Performace Leadership".

„BCS International Limited“ - tarptautinė kompanija, daugiau nei 10 metų vystanti įvairias socialines programas, emocinio intelekto teorijos pradininkai, pirmieji suvedę EI ir asmens ugdymą, užpatentavę Limbic (emocinio) mokymosi sistemą, už kurią 2010 metais gavo Didžiosios Britanijos Vyriausybės apdovanojimą.

Džiaugiamės, kad Raseinių rajonas, pradėjęs įgyvendinti emocinio intelekto ugdymo programą savo mokyklose gebės išauginti laimingą kartą bei turės galimybę tam tikra prasme pralenkti laikmetį.