Naujienos

2013-04-12 01:04:51

Būti tėvais smagu

Šių metų spalio 19 dieną Raseinių pedagoginėje psichologinėje tarnyboje startuoja V-oji tėvystės įgūdžių mokymo grupė pagal tarptautinę programą „Mokykla tėvams ir auklėtojams“, skirta savo vaikus mylintiems tėvams, ieškantiems  alternatyvių auklėjimo būdų bei norintimes savo atžalas matyti lamingas.
„Kaip ugdyti vaiko savarankiškumą? Kiek galima nuolaidžiauti vaikui? Kaip pasakyti, kad vaikas išgirstų? Kaip reaguoti į vaiko agresyvų elgesį? Kaip vaikus motyvuoti? Kaip padėti vaikui įgyti pasitikėjimo? Kaip pačiam neprarasti kantrybės?“ - atsakymus į šiuos ir kitus klausimus tėvai gali atrasti lankydami tėvystės įgūdžių grupę.
Pagrindinis programos tikslas – tėvų palaikymas bei pagalba kasdieniame bendravime su vaikais. Tai geresnių bendravimo įgūdžių mokymasis, galimybė susimąstyti apie savo auklėjimo būdus, pasidalijimas patirtimi, o tai yra maži žingsneliai link gilesnių
santykių, kurie sukuria pasitenkinimo, tarpusavio artumo jausmą.
Mokymuose analizuojamos temos:
- Auklėjimo tikslų įsisąmoninimas.
- Vaikų ir savo jausmų pasaulio pažinimas ir supratimas.
- Tinkama jausmų raiška.
- Aiškių ribų (taisyklių) ir reikalavimų vaikams nustatymas.
- Netinkamo vaikų elgesio keitimas be prievartos.
- Vaikų skatinimas bendradarbiauti ir konstruktyviai spręsti konfliktus.
- Vaikų savarankiškumo ugdymas.
- Vaikų išlaisvinimas nuo jiems primestų vaidmenų ir jų savigarbos stiprinimas.
- Vaiko pasitikėjimo savimi formavimas.
Programos trukmė: 10-12 užsiėmimų po 3-4 val.
Užsiėmimai vyks 1 kartą per savaitę (penktadieniais iš ryto) Raseinių pedagoginėje psichologinėje tarnyboje. Grupėje gali dalyvauti tėvai (auginantys 3-18 metų vaikus), ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojai, mokytojai, klasių vadovai, socialiniai pedagogai. Grupė sudaroma iš 9-12 žmonių.
Užsiėmimus veda Raseinių pedagoginės psichologinės tarnybos II kategorijos psichologė Vaida Jakaitienė.
Kadangi grupės dalyvių skaičius ribotas, visus susidomėjusius iki spalio 17 d. kviečiame registruotis tel. (8 428) 51571 arba  užeiti į Raseinių pedagoginę psichologinę tarnybą (V. Grybo g. 33, Raseiniai).

 
Raseinių PPT direktorė
Reda Kunickienė